CRM چیست؟

یک سیستم CRM چیست؟

crm-4

 

CRM به معنای ترکیبی از استراتژی های تجاری، نرم افزار و فرآیندهای است که به ایجاد روابط طولانی مدت بین شرکت ها و مشتریان خود کمک می کند.

تعریف CRM

 CRM مخفف Customer Relationship Management و به معنای “مدیریت ارتباط با مشتری” است و به تمام استراتژی ها، تکنیک ها، ابزارها و فن آوری های مورد استفاده شرکت ها برای توسعه، حفظ و به دست آوردن مشتریان اشاره دارد. این سامانه به طور کلی اطمینان می دهد که در هر مرحله از تعامل با مشتریان را به صورت کارآمد و به منظور افزایش سود کلی ثبت نماید.

این سامانه اطلاعات مشتری را از چند کانال جمع آوری می کند. از این رو، CRM اطلاعات دقیق درباره تاریخچه خرید کلی، اطلاعات شخصی و حتی الگوهای رفتاری مشتریان را ذخیره می کند.

crm-1

سامانه CRM برای چیست؟

crm-2

جذب مشتریان بالقوه

توسعه روابط مشتریان

نگهداری و مراقبت از مشتریان

مشتریان جدید جذب کنید، رابطه خود را با آنها گسترش دهید، از آنها به خوبی مراقبت کنید و آنها را مدت زمانی طولانی به عنوان مشتری حفظ نمایید. سامانه CRM یک سیستم ویژه با یک هدف ویژه است. بهبود روابط با مشتریان، با ارائه کسب و کار و  ابزار هوشمند برای ایجاد یک استراتژی موفق می باشد. با توجه به این نکته، واضح است که تعریف CRM بسیار بیشتر از آنچه در ابتدا به نظر می رسد می باشد. شایان ذکر است که پیاده سازی این سامانه مفید، قطعا می تواند تفاوت عظیم، با بزرگترین رقبای شما ایجاد کند.

و بهترین بخش سامانه CRM  این است که تمام این اطلاعات با خیال راحت در پایگاه داده ذخیره می شود. بنابراین، کاربران می توانند این اطلاعات را مدیریت کنند و در جهت بهبود عملکرد و مدیریت مشتریان استفاده بهینه ببرند.

چگونه CRM کار می کند؟

سامانه CRM در واقع یک تکنولوژی برای پیاده سازی راهکارها و استراتژی های CRM است که بخش های مختلف سازمان را به یکدیگر متصل می کند و تمامی کاربران می توانند با توجه به دسترسی‌های تعریف شده به اطلاعات مشتریان به راحتی دسترسی داشته باشند. سامانه CRM با قابلیت خود می تواند سه بخش حیاتی سازمان یعنی فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان را تحت کنترل خود قرار دهد و موجب سرعت بخشیدن به فرایندهای کاری در هر سه بخش، حذف اضافه کاری ها، افزایش فروش و در نهایت افزایش رضایتمندی مشتری و تبدیل آن به مشتری وفادار می شود.

crm-3

مزایای استفاده از CRM برای کسب و کار چیست؟

financial-services

یکی از ماموریت های مهم هر سامانه CRM یکپارچه سازی داده ها بوده که به موجب آن می توان از پراکندگی های اطلاعات جلوگیری کرد و دسترسی به تمامی اطلاعات را ساده‌ و کاربردی‌تر از همیشه برای کاربران به ارمغان آورد. این دسته از سامانه CRM کمک شایانی به کارشناسان فروش جهت بازیابی ارتباطات و پیدا کردن سرنخ های جدید کرده که در نتیجه عامل تاثیرگذاری برای بهبود روند فروش سازمان محسوب می شود.

انتخاب یک سامانه CRM مناسب همواره برای سازمان‌ها کاری دشوار و بسیار تعیین کننده بوده است. سامانه CRM دیجی کار، متناسب با نیاز سازمان‌های مختلف طراحی و ارائه گردیده که آن ها را قادر می سازد تا در هر زمان ماژول های تکمیلی را بر روی نرم افزار خود پیاده سازی و استفاده نمایند.

به گفته بسیاری از مدیران کسب و کارهای موفق سیستم مدیریت ارتباط با مشتری تاثیر چشمگیری بر روی حفظ مشتریان قدیمی و افزایش مشتریان جدید داشته اند. از این رو، به جرات می توان گفت که هیچ سیستمی به اندازه CRM بر روی بهبود فرآیند فروش تاثیر نداشته و همین دلیل باعث شده تا سامانه CRM محبوب ترین سامانه اداری در جهان شناخته شود.